Image

Finálna povrchová úprava pozinkovaných a nepozinkovaných výrobkov

Polyuretánové vrchné farby sú zvyčajne dvojzložkové farby, do ktorých sa pridáva tužidlo. Farba vytvrdzuje vzájomnou chemickou reakciou a vďaka tomu získava na vlastnostiach ako: mechanická odolnosť, chemická odolnosť. Pokiaľ je u farby, laku, emailu či inej náterovej hmoty prívlastok polyuretanová, znamená to, že obsahuje plasty (polyméry), ktoré vďaka špecifickému zoskupeniu molekúl dodajú hmotám zaujímavé vlastnosti. Predovšetkým vysokú odolnosť voči  vonkajším vplyvom, preto sa polyuretánová farba používa na strechy, veľmi namáhané drevené i železné konštrukcie alebo na betónové plochy - podlahy vystavené odieraniu. Najpoužívanejšie odtiene sú- Antracit, čierna matná, tmavohnedá, strieborná a biela.
Striekame všetky odtiene podľa vzorkovníka RAL
Náš dodávateľ kvalitných náterových hmôt :
http://www.madrona.sk/
Image

Galvanické zinkovanie

Galvanické zinkovanie je štandardne používané ako kvalitná antikorózna ochrana, drobných dielov  a plechov. Na rozdiel od žiarového zinkovania, kde sú diely ohriate na 450 ºC, nedochádza vplyvom tepla k deformácii plechov, či jemnejších konštrukcií a súčiastok.Pokovované predmety majú tenšiu vrstvu naneseného zinku a tým menšiu odolnosť voči poveternostným vplyvom.V interiéry vyniká pekným kovovým vzhľadom bez nutnosti ošetrenia povrchu ďalším náterom.
Image

Zinkovanie šopovaním -Metalizácia

Šopovanie je technológia na antikoróznu ochranu kovov. Realizuje sa na otryskaný (opieskovaný ) povrch metalizačnou pištolou, kyslíkovo - acetylénovým plameňom v kombinácii zo stlačeným vzduchom v hrúbkach od 50 – 350 mikrónov. Nanášajú sa kovy a zliatiny ako sú napr. zinok, hliník, Zinakor , bronz, nerez, a iné. Výhodou žiarových nástrekov je, že sa aplikujú ručne a preto oceľové konštrukcie, nie sú rozmerovo limitované. Metalizácia sa často používa v kombináciach s náterovými systémami , čo povlak navyše chráni pred chemickými vplyvmi a tým je antikorózna ochrana zabezpečená až na 30 – 40 rokov.

Firmu s ktorou dlhoročne spolupracujeme nájdete na linku:
http://www.metalopur.ozm.sk/o-nas/
Image

Žiarové zinkovanie

Pri žiarovom zinkovaní sa výrobok ponorí do horúcej taveniny zinku . Na povrchu výrobku sa vytvorí zliatina železa a zinku. Týmto neoddeliteľným prepojením zinku a ocele tak vznikne ochrana povrchu výrobku . Povrchy ošetrené žiarovým zinkovaním sú chránené nielen pred vplyvom počasia, ale aj  pred mechanickým zaťažením.  Za bežných podmienok chráni žiarové zinkovanie pred koróziou až 50 rokov. Následná povrchová úprava s nanesením reakčnej základnej farby a vrchnej polyuretánovej farby , nielenže predĺži životnosť výrobku ,ale zabezpečí  krásny konečný vzhľad.
Spolupracujeme s firmou: ZINKPOWER MALACKY S.R.O

https://www.zinkpower.com/sk/miesto-podnikania/zinkpower-malacky-sro/lid=46